ابزار دقیق

لودسل

لودسل(LOADCELL)چیست؟

لودسل دستگاهی بسیار دقیق است که برای اندازه گیری وزن یا نیرو در تعدادی از کاربردهای مختلف استفاده می شود. می توان از آنها برای اندازه گیری نیروهای فشرده سازی ، کشش ، خمش یا برش استفاده کرد.وجزو وسایل اندازه گیری دقیق محسوب میشود.

لودسل خودش یک مبدل است که برای تبدیل نیرو به سیگنال الکتریکی استفاده می شود. در ساختار سلول لودسل یک منطقه یا گروهی از مناطق وجود دارد که برای اعمال فشار در هنگام اعمال بار / نیرو ، به طور معمول به صورت خطی ، طراحی شده اند. کرنش سنج های ساخته شده از ورق فلز به این مناطق متصل می شوند تا فشار در ساختار لودسل را تحت بار یا فشار وارد شده حس کنند و سپس هنگام تحریک شدن توسط یک ولتاژ تنظیم شده یا منبع جریان ، سیگنال خروجی الکتریکی متناسب با کرنش را ارائه می دهند. این سیگنال معمولاً فقط چند میلی ولت است و معمولاً قبل از خواندن به تقویت نیاز دارد.

لودسل

لودسل

لودسل چیست؟

آیا لودسل از فن آوری حسگر اثبات شده استفاده می کند؟
بیشتر لودسل ها از فناوری فشار سنج استفاده می کنند زیرا کاملاً ثابت شده است و بیش از 40 سال است که یک فن آوری ثابت شده است.به نظر می رسد که انواع مختلفی وجود دارد:
در واقع انواع مختلف لودسل از تولید کنندگان مختلف موجود است. این برای تأمین خواسته های بسیاری از برنامه هایی که برای لودسل وجود دارد ، ضروری است.

خوشبختانه تولیدکنندگان و صنعت نامگذاری را آسان نگه داشته اند و نام لودسل ها با نیروهایی که وسایل اندازه گیری دقیق می کنند مطابقت دارد. با این حال ، در هر گروه انواع مختلف وجود دارد که معمولاً بر اساس ساخت آنها است و ما نمونه هایی از اینها را در نمای کلی هر نوع لودسل آورده ایم. نامهای جایگزین اغلب بر اساس شکل شکل لودسل هستند. پرتو S ، بار سلول پرتو و سلول بار ستون.

سلولهای بار فشار

یک سلول بار فشاری فقط برای اندازه گیری نیروهای فشرده سازی یا “فشار دادن” طراحی شده است. آنها برای کاربردهای وسایل اندازه گیری دقیق توزین عمومی ، به ویژه توزین سیلو و رگ ایده آل هستند و اغلب در هر دو سیستم مرکز ثقل ساده و پیچیده گنجانده می شوند.محصولاتی که در این گروه قرار می گیرند با نام های زیر نیز شناخته می شوند:

سلول بار فشاری ، سلول بار ستون ، سلول بار حلقه خم ، سلول بار حلقه پیچشی ، سلول بار کلوچه ، سلول کم پروفیل ، سلول بار حلقوی ، سلول بار دونات ، از طریق سلول سوراخ سوراخ ، بار سلول واشر ، سلول بار پرتو S و سلول بار پرتو Z. نمونه هایی از سلول های فشاری

لودسل

لودسل

سلولهای بارشی تنشی

یک سلول بار کششی برای اندازه گیری بارهای کششی یا “کششی” طراحی شده است. یک استفاده معمول از یک سلول بار کششی برای مقیاس های آویزان است و همچنین برای وزن رگ ها نیز محبوب هستند. در آزمایشگاه ، آنها استاندارد برای کاربردهای اندازه گیری نیرو هستند.محصولاتی که در این گروه قرار می گیرند با نام های زیر نیز شناخته می شوند: سلولهای بارشی کششی ، سلول بار پرتو S ، سلول بار پرتو Z ، پیوند کششی ، پیوند بار ، لودسلول ضامن سلامت آنها میباشید.

سلولهای بارشی کششی و فشرده سازی

همانطور که از نام آن پیداست ، این لودسل ها ترکیبی از دو دسته فوق هستند و قادر به اندازه گیری فشارهای فشاری و بارهای کششی هستند. برنامه های معمول شامل سیستم های وسایل اندازه گیری دقیق تست و توزین قطعات است. این لودسل ها در هر شکل و اندازه ای وجود دارند و آخرین توسعه شامل لودسل های کوچک و در عین حال دقیق است که می تواند در مکان های محدود شده از فضا استفاده شود.محصولاتی که در این گروه قرار می گیرند به عنوان پرتوهای S بارگیری جهانی ، تیرهای Z و پیوندهای بار نیز شناخته می شوند.

 

لودسل

لودسل

ای بار BEAM

پرتوهای خمشی یا پرتویی برشی احتمالاً متداول ترین لودسل هستند زیرا بسیار متنوع هستند و می توانند در کاربردهای بسیار متنوعی مورد استفاده قرار گیرند. آنها به ویژه برای استفاده در ابزارهای توزین مانند مقیاس ها ، دینامومترها و ماشین های آزمایش کشش مناسب هستند.

محصولاتی که در این گروه(وسایل اندازه گیری دقیق) قرار می گیرند با نام های زیر نیز شناخته می شوند: بارهای پرتوی برشی ، سلولهای بار پرتو خمشی ، سلولهای پرتوی پرتوی نیرو ، سلولهای بارگذاری تک نقطه ، سلولهای پرتو پرتوی کنسول ، سلول های بار دو کانتور و تیرهای نیروی ایزومتریک. تصاویر 8 و 11 نمونه هایی از سلول های پرتوی پرتو هستند.

 

لودسل

لودسل

‫5/5 (1 امتیاز )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *