ابزار دقیق

فلومتر چیست

فلومتر چیست؟

فلومتر وسیله ای است که برای اندازه گیری حجم یا جرم گاز یا مایع استفاده می شود.فلومترها با توجه به صنعت خاص با نام های مختلفی از جمله اندازه گیری جریان ، نشانگر جریان ، کنتور مایع ، سنسور سرعت جریان و غیره ذکرمی شوند.با این حال ، همه آنها جریان را اندازه گیری می کنند. که یک از بهترین اتوماسیون های صنعتی به  شمار میرود.کانالهای باز ، مانند رودخانه ها یا نهرها ، ممکن است با جریان سنج اندازه گیری شوند.

بیشترین کاربرد از یک فلومترو بیشترین تنوع از جریان سنج ها بر روی اندازه گیری گازها و مایعات در یک لوله است.بهبود دقت و وضوح اندازه گیری مایعات از بزرگترین مزایای بهترین جریان سنج ها است.

فلومتر

فلومتر

آشنایی بیشتر با فلومتر:

همه فلومترها به یک شکل داده ها را اندازه گیری و در اختیار شما قرار نمی دهند.از آنجا که تمام داده های سنسور ، از جمله جریان سنج دارای عدم اطمینان یا خطایی در داده های ارائه شده هستند.صنعت از اصطلاحات مختلفی برای توصیف میزان نزدیک بودن جریان به طور واقعی استفاده می کند.

فلومتر چیست

فلومتر

انواع مختلف فلومترکدامند؟

فلومترها در جابجایی مثبت منحصر به فرد هستند. زیرا تنها کنتور اندازه گیری مستقیم حجم واقعی است.همه انواع دیگر با انجام نوع دیگری از اندازه گیری و برابر سازی آن  سرعت جریان را استنباط می کنند.کنتورهای PD و سیگنال خروجی ارتباط مستقیمی با حجم عبوری از کنتور دارد.شامل انواع دو روتور (چرخ دنده ، دنده بیضی ، دنده مارپیچ) ، دیسک مهره دار ، پیستون رفت و برگشتی و پیستون نوسانی یا چرخشی است.

1-جرم

سیگنال خروجی ارتباط مستقیمی با جرم عبوری از متر دارد.جریان سنج های حرارتی و کوریولیس در این گروه قرار می گیرند.

2-سرعت

سیگنال خروجی ارتباط مستقیمی با سرعت عبوری از کنتور دارد.

3-الکترومغناطیسی

به عنوان مثال:
1-التراسونیک
2-توربین ، پروانه و چرخ دنده
3-Vortex Shedding
4-منطقه متغیر و روتامتر
5-صفحه پلاستیکی ، کانال باز ، نازل جریان ، لامینار ، ونتوری و لوله Pitot

 

فلومتر چیست

فلومتر

چه نوع فلومتربهتر است؟

هیچ فلومتری در جهان وجود ندارد که برای همه برنامه ها مناسب باشد.

انتخاب فناوری مناسب برای برنامه شما مستلزم نوشتن مشخصات جریان است که استفاده از کنتور را پوشش می دهد. بنابراین دانستن مشخصات مهم مهم خواهد بود.و همین طور انتخاب بهترین اتوماسیون های صنعتی که باعث رشد و پیشرفت کاری شما شود.

 

 

‫5/5 (1 امتیاز )

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *