pressure gauge

گیج فشار

به دستگاههی که فشار یا شدت یک سیال را به طور دقیق اندازه گیری بنماید گیج فشار (Pressure gauge) یا مانومتر گفته می شود. از مواردی که مورد استفاده قرار میگیرد. برای تنظیم باد خودرو یا موتور سیکلت است برای جلوگیری از ترکیدگی به فشار بیش از اندازه سیال باد در آن. کلا سیستم هایی که در آن یک جسم سیال وجود مانومتر فشار ضروری است. و نبود آن بسیار خطرناک و متضاد با ایمنی می باشد. برای آنکه یک سیستم هیدرولیک آسیب نبیند. و به درستی عمل نماید باید یک گیج فشار وجود داشته باشد. تا همواره نشتی و تغییر فشار را نشان دهد. از آنجایی که یک سیستم هیدرولیک به نحوی طراحی شده است که در یک محدوده مجاز و استاندارد کار کند. وجود یک مانومتر فشار ضروری می باشد.

کاربرد گیج فشار

از مانومتر فشار بیشتر مواقع در سیستم های پنوماتیک با هوای فشرده زیاد استفاده میشود. حال این سوال پیش می آید که چرا باید از مانومتر فشار استفاده قرار گیرد جواب این سوال اینست که باید در یک سیستم فشار باید همواره در بسیاری از نقاط آن اندازه گیری شود.

نحوه انتخاب

برای کاهش از کارافتادگی هر سیستم که تحمیل هزینه های سنگینی را ایجاد می نماید مهم است که مانومتر فشار متناسب با کاربری در تجهیزات تست و در ماشین آلات صنعتی و کارگاهی را درست انتخاب نماییم. برای سیستم های هیدرولیکی که در آن گیج های مکانیکی کاربرد دارد، وجود ارتعاش، نوسان، لرزش و ضربه خوردن جزء تهدیدهای همیشگی Pressure gauge بر آن سیستم می باشد. پس بنابراین باید مانومتری را انتخاب نماییم که برای کابری هیدرولیکی مناسب در نظر گرفته شده باشد.

نکته: برای جلوگیری از خرابی زود هنگام این گیج سیستم بسته به کاربری آن مانومتر نیاز به لوازم جانبی مخصوص با نیاز آن سیستم را دارید.

انواع گیج فشار

مانومتر فشار عقربه ای

گیج دیجیتال

مانومتر فشار خشک

مانومتر فشار روغنی

گیج فشار عقربه ای

این نوع مانومتر فشار عقربه بیشترین کارایی را در صنعت دارد. صنایع پتروشیمی، شیمیایی و بسیاری از صنایع گوناگون میباشد. از این وسیله برای اندازه گیری فشار، سطح و … مورد استفاده قرار میگیرد. ساختار کلی این مانومتر به این گونه است که از سنسورهای بوردون، دیافراگم و یک نوع کپسول استفاده میگردد. پس متوانیم از آن برای اندازه گیری مدل های مختلف فشار استفاده نماییم با دقت مناسب.

گیج-فشار-خشک

گیج فشار دیجیتال

این تجهیز برای نصب در فرآیندهایی با دقت بالا و یا برای کالیبراسیون گیج های عقربه ای در فرآیندهای صنعتی به کار می رود. فشارسنج دیجیتال در مقایسه با عقربه ای قیمت بالاتری دارد و برای نصب در فرآیندهایی با حساسیت بالاتر صرفه اقتصادی دارند. از آنجایی که این مانومتر دیجیتال دارای دقت بالایی میباشد. به نحوی که نسبت به مانومتر عربه ای کالیبراسیون بالایی دارد بنابراین از در صنایع خاص استفاده میگردد. این فشار سنج دیجیتال دارای قیمت بالاتری نسبت به عقربه ای دارد.

گیج فشار خشک

مانومتر فشار خشک جزء زیر مجموعه ی عقربه ای میباشد که به دو دسته ی روغنی و خشک تقسیم میشود. فشار سنج خشک برای وسایلی مناسب میباشد که در آن صنایع لرزش وجود نداشته باشد یا کم باشد.

گیج-فشار-خشک

گیج فشار روغنی

بسیاری از صنایع هستند که در فرآیند تولید خود لرزش و پالس بالایی دارند. برای جلوگیری از خرابی و آسیب رسیدن به دستگاه ها همچنین پرشر مانومتر برای افزایش دقت اندازه گیر مناسب است که از گیج روغنی فشار استفاده شود. معمولا گیج فشار روغنی را با روغن گلیسیرین و یا سیلیکون پر می کنند که باعث کم شدن لرزش در اجزای داخلی دستگاه میشود.

گیج-فشار-روغنی
‫5/5 (1 امتیاز )

سبد خرید

بستن (Esc)
بستن (Esc)
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
چطور می تونم کمکتون کنم؟
Call Now Button

ورود

بستن (Esc)

سایدبار Scroll To Top