کنترلر رطوبت

اطلاعات کنترلر رطوبت کنترل کننده های رطوبت سطح رطوبت مناسب را در برنامه های آزمایش محیطی ،محل های ذخیره مواد غذایی و اتاق های تجهیزات الکترونیکی کنترل و حفظ می کنند.آنها اغلب شامل ویژگی های نشانگر نرخ و توتالایزر، ثبت کننده داده و قابلیت ضبط نمودار هستند. کنترلر رطوبت که کنترل گرمایشی و سرمایشی را فراهم می کنند نیز موجود هستند. از محصولات چند منظوره می توان برای کنترل گرمکن های ترموالکتریک، ترمیستور یا ترموکوپل استفاده کرد.

کنترلر_رطوبت

انواع رطوبت

قبل از آشنایی با کنترلر رطوبت بهتر است به بررسی انواع رطوبت بپردازیم. انواع رطوبت عبارت است از رطوبت مطلق، نسبی و … است که رطوبت مطلق را مقدار بخار آبی که در هوا موجود است می گویند. اما رطوبت نسبی که از رایج ترین پارامتر های اندازه گیری رطوبت است همان رطوبت زندگی روزمره و هواشناسی اطراف ما است. این رطوبت بر اساس درصد بیان می شود و از علامت اختصاری RH استفاده می شود.

انواع کنترلر رطوبت

بعضی از کنترلر های رطوبت دارای فاکتور شکل برد مدار چاپی (PCB) هستند.برخی دیگر برای نصب در قفسه، روی ریل DIN یا روی دیوار، شاسی، محفظه یا کابینت طراحی شده اند. کنترل کننده های فرایند مستقل ، واحدهای سطح بالا یا زمین با یک پوشش کامل یا کابینت و یک رابط انتگرال هستند.

کنترلر_رطوبت

امکانات

کنترلر رطوبت از چندین تکنیک مختلف کنترل استفاده می کنند. کنترل محدودیت (کنترل خاموش، کنترل انفجار) نقاط تعیین شده یا محدودیتی را تعیین می کند که با رسیدن به آنها سیگنالی برای متوقف کردن یا شروع متغیر فرآیند ارسال می شود. کنترل خطی با یک سیگنال ورودی متغیر با یک سیگنال کنترل متغیر مطابقت دارد. از تهویه، فیلتر و تقویت سیگنال برای تولید سیگنال کنترل خروجی مناسب استفاده می شود.

مشخصات فنی

مشخصات کنترل کننده های رطوبت شامل موارد زیر است:
1-تعداد ورودی ها
2-تعداد خروجی ها
3-انواع ورودی
4-انواع خروجی
5-تعداد مناطق (در صورت وجود)
تعداد ورودی ها، تعداد کل سیگنال های ارسال شده به کنترلر رطوبت است. تعداد خروجی ها مجموع تمام خروجی هایی است که برای کنترل، جبران یا اصلاح فرآیند استفاده می شود.

کنترلر_رطوبت

انواع ورودی برای کنترل کننده های رطوبت شامل:

(ولتاژ جریان مستقیم (DC)، حلقه های جریان، سیگنال های آنالوگ از مقاومت ها یا پتانسیومترها، ورودی های فرکانس و ورودی های سوئیچ یا رله است).

انواع خروجی شامل ولتاژ آنالوگ، حلقه های جریان، خروجی های سوئیچ یا رله و پالس ها یا فرکانس ها است.برخی از کنترل کننده های رطوبتمی توانند ورودی ها را نیز ارسال کنندیا خروجی هایی را با فرمت های سریال، موازی، اترنت یا سایر فرمت های دیجیتالی دریافت کنند. کنترلر رطوبت از نظر ویژگی های رابط کاربر و انطباق با مقررات متفاوت هستند.
بسیاری از محصولات دارای صفحه جلو دیجیتال یا اجزای آنالوگ مانند دستگیره ها، کلیدها و کنتورها هستند. کنترلر رطوبت با برنامه ریزی کامپیوتری، مجهز به وب و اترنت یا شبکه آماده هستند

کنترلر_رطوبت
‫5/5 (1 امتیاز )

سبد خرید

بستن (Esc)
بستن (Esc)
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
چطور می تونم کمکتون کنم؟
Call Now Button

ورود

بستن (Esc)

سایدبار Scroll To Top