پراب

پراب های موجود در بازار  با عملکرد مناسبی که دارند از مزایای بسیار زیادی برخوردار هستند. آن ها در انواع بسیار زیادی در بازار عرضه شده اند که در ادامه به بررسی کامل انواع این محصول می پردازیم و شما را با هر یک از آنها آشنا می کنیم. با دارا بودن اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع پراب می توانید تجربه خرید بهتری داشته باشید. بهتر است با توجه به کاربرد مورد نظر خود به خرید بهترین نوع پراب اقدام کنید. برای خرید انواع پراب با کارشناسان ما در تماس باشید.

عملکرد پراب

پراب که یکی از زیر شاخه های اتوماسیون صنعتی است، از جنس کابل کواکسیال تشکیل شده است که به شکل گیره ای فنری تولید شده است. این محصول در کابل های خیلی ساده تا پیچیده کاربرد فراوانی دارد. عملکرد آن به این صورت است که بین سیم و پارامتری که باید در صنایع مختلف اندازه گیری شود ارتباط ایجاد می کند. به عبارت دیگر به عنوان یک رابط عمل می کند. در صورت برداشتن پوشش پلاستیکی نوک پراب تغییر شکل می دهد و به شکل سوزنی در می آید. این پراب ها در انواع مختلفی تولید می شوند که با توجه به ولتاژ کاری، ضریب تبدیل، طول و نوع سوکت متفاوت می باشند. یکی از مزیت ها ی استفاده از این محصول نیز ایمنی آن است که به دلیل دارا بودن محافظ بعد از اتمام پروژه از سری ها در مقابل ضربه محافظت می کند.

انواع پراب

پراب دمای سطح

برای اندازه گیری سطح های مسطح و غیر مسطح از پراب دما سطح استفاده می شود. این نوع در صنایع مختلفی برای اندازه گیری استفاده می شود که از ابزار های ضروری در هر صنعتی نیز به حساب می آید.

 

پراب-دما-سطح
  • تک کریستال

این نوع که به پراب معمولی نیز مشهور است در صنعت برای بررسی قطعات زخیم کاربرد دارد. وظیفه اصلی آن ها پیدا کردن عیوب و مشکل در این قطعات است. معمولا در صنعت ایران نیز برای بررسی قطعات ضخیم و ورق های که نورد شده هستند کاربرد دارد. هم چنین برای پیدا کردن عیب ها و نواقص در قطعه استفاده می شود.

پراب-مولتی-متر
  • پراب مولتی متر

از پراب مولتی متر در تمامی اندازه گیری ها معمولا استفاده می شود. البته شکل ظاهری همه انواع آن ها تقریبا مشابه است و در اندازه جریان و ولتاژ کمی با یکدیگر متفاوت عمل می کنند. بنابراین باید به میزان جریان مولتی متر توجه کرد. یکی از انواع مولتی متر سر سوزنی آن است که به دلیل نوک بزرگ نوع معمولی برای کاربردهای خاص از مولتی متر سوزنی استفاده می کنند. جنس سیم های این محصول نرم است که کار با آن را آسان تر می کند.

  • دو کریستاله

این مدل از دو مبدلی که از یکدیگر جدا هستند تشکیل شده است. جداسازی آن ها معمولا از لحاظ الکتریکی و صوتی است. یک لایه بین آن ها قرار دارد که به عنوان مانع برای جلوگیری از تداخل امواج مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد پراب دو کریستاله به این صورت است که یک کریستال فرستنده و کریستال دوم به شکل گیرنده عمل می کند.

  • پراب منبع تغذیه

پراب منبع تغذیه وظیفه ی اتصال ولتاژ خروجی به مدار را دارد. در انتخاب این نوع باید به این نکته توجه کرد که اگر طول منبع تغذیه از مقدار استاندارد تعیین شده بیشتر باشد به آمپر ضرر می رساند. هم چنین سبب گرم شدن و در انتها آسیب جدی به مدار می شود. پراب منبع تغذیه از یک سری موزی و یک سری سر سوسماری تشکیل شده است. معمولا دارای دو سیم به رنگ قرمز و مشکی است که از توان 5 آمپری نیز برخوردار است.

پراب-منبع-تغذیه
  • پراب زاویه دار

از نوع زاویه دار در جوش کاری استفاده زیادی می شود. به این صورت که برای بررسی جوش کاری از جهت های مختلف استفاده می شود. در بازار ایران معمولا از زاویه های 45 ،60 و 70 درجه استفاده می شود.

‫5/5 (1 امتیاز )

سبد خرید

بستن (Esc)
بستن (Esc)
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
چطور می تونم کمکتون کنم؟
Call Now Button

ورود

بستن (Esc)

سایدبار Scroll To Top