لول سوئیچ

لول سوئیچ که با نام دیگر سطح سنج نیز شناخته می شود، وظیفه ی کنترل سطح مخازن را برعهده دارد. یکی دیگر از وظایف آنها هشدار برای خاموش یا حتی روشن کردن اجزای دیگر سیستم است. مثلا برای می توان برای رسیدن سطح مایع یک مقدار مشخصی در سیستم تعریف کرد، سپس با رسیدن به این مقدار از پیش تعیین شده لول سوئیچ با ارسال سیگنال سبب روشن شدن پمپ دستگاه می شود. کارکرد آن بسیار ساده است و معمولا از ساختار مکانیکی و ساده ای بهره می برد. لول سوئیچ ها انواع بسیار زیادی دارند. هم چنین باید به این نکته توجه کرد که بر مبنای مواد داخل مخزن به انتخاب بهترین نوع آن اقدام کنید چرا که کارکرد هر یک از انواع این محصول با یکدیگر متفاوت است. نصب لول سوئیچ معمولا در چند روش صورت می گیرد. این محصول را می توان در کناره ها، بالا و پایین مخزن نصب کرد. با توجه به فضایی که در اختیار دارید می توانید نوع نصب آن را انتخاب کنید.

کاربرد لول سوئیچ

لول سوئیچ در زمینه های متنوعی کاربرد دارد. از این محصول معمولا برای بررسی ارتفاع سیالات متنوعی از جمله بنزین، مخزن آب، مایعات و هم چنین جامدات استفاده می کنند. لول سوئیچ در صنایع غذایی، نفت، فولاد ،گاز، سیمان، صنایع دارویی، صنایع دریایی، تولید انرژی و سوخت و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

عملکرد لول سوئیچ


همان طور که گفته شد این محوصل به اندازه گیری سطح سیالات می پردازد اما چگونه؟ لول سوئیچ ها معمولا در دو بخش طراحی می شوندو یک بخش با سطح بالایی سیال در ارتباط است و بخش دیگر آن نیز به عنوان سطح استاندارد شناخته می شود. این دو بخش از هم جدا نیستند و به طور مکرر با یکدیگر در ارتباط هستند. در صورتی که ارتباط آنها به هر نحوی قطع شود یا از فاصله استاندارد دورتر شوند، دستگاه به ما با هشدار های مکرری که می دهت اطلاع رسانی می کند.

نحوه سیستم هشدار دهی


همان طور که به یاد دارید در صورت وجود هر گونه مشکل یا اطلاع رسانی عملکرد سیستم، لول سوئیچ به ما هشدار می دهند. شایان ذکر است که نحوه هشدار دهی آنها با یکدیگر متفاوت اند. به طور مثال در برخی انواع لول سوئیچ ها با روشن شدن یک چراغ یا در برخی دیگر با قطع شدن جریان این اطلاع رسانی انجام می شود.

انواع لول سوئیچ


این محصول در انواع متنوعی تولید می شود و بسته به نیاز خود می توانید از بهترین نوع آن استفاده کنید. در ادامه به بررسی کاملی از انواع لول سوئیچ می پردازیم تا شما عزیزان با آگاهی کامل به خرید این محصول اقدام کنید.

  • شناوری
  • التروسونیک
  • راداری
  • خازنی
  • لرزشی
  • پره ای
  • هسته ای
  • مکانیکی
  • دیافراگمی

مزایای استفاده از این محصول


لول سوئیچ مزایای بسیار زیادی دارد. به طور مثال به موارد زیر می توان اشاره کرد.
همان طور که گفته شد این محصول در صنایع غذایی و داروسازی نیز کاربرد دارند بنابراین می توان از دارا بودن استاندارد های بهداشتی مطمئن بود.
این محصول را برای اندازه گیری مایعات و هم چنین جامدات معلق نیز می توان استفاده کرد.
از آلارم شنیداری و دیداری برخوردار هستند
آلارم مورد استفاده معمولا به صورت توکار قرار دارد اما اگر چنین نبود به راحتی به صورت جداگانه قابلیت نصب دارد
تمامی دیتا و اطلاعات سیستم را ثبت و رکورد می کند.

راهنمای خرید لول سوئیچ


برای خرید مناسب این محصول باید ابتدا به یک سری نکات توجه داشت. به طور مثال به جنس مخزن، وجود درپوش مخزن، نوع مواد و میزان فشار آنها، رطوبت و حتی رسانا بودن مواد نیز باید توجه داشت. از موارد مهم دیگری که در خرید لول سوئیچ بسیار اهمیت دارد اندازه سوئیچ آن است. ابتدا باید مقدار فضایی را که در اختیار دارید بسنجید و سپس متناسب با آن به خرید لول سوئیچ اقدام کنید. در صورتی که این مساله به درستی رعایت نشود امکان خطا وجود دارد.

‫5/5 (1 امتیاز )

سبد خرید

بستن (Esc)
بستن (Esc)
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
چطور می تونم کمکتون کنم؟
Call Now Button

ورود

بستن (Esc)

سایدبار Scroll To Top