ترانسمیتر_فشار

ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار یا پرشر ترانسمیتر به این صورت عمل می کند که سیال به پشت المنت اندازه گیری میاد و تغییرات فشاری که این سیال به المنت وارد می کند، جریان خروجی را تغییر می دهد و در ادامه وضعیت سنسور نیز تغییر می کند. در واقع می توان گفت پرشر ترانسمیتر عملکردی مشابه فشارسنج دارد اما ترانسمیتر گزارش فشار اندازه گیری شده را انجام می دهد.
در صنایع و پالایشگاه ها استفاده از ترانسمیتر فشار بسیار حائز اهمیت است. به عبارت دیگر ترانسمیتر فشار به عنوان یک مبدل در صنعت به کار می رود. خطای اندازه گیری پرشر ترانسمیتر معمولا از 0.065 درصد کمتر است. از ویژگی های مهم این دستگاه می توان به هزینه کم، نوسانات پایین و دقت بسیار بالا نام برد. هم چنین در ادامه با نحوه نصب پرشر ترانسمیتر آشنا خواهید شد. در ارتباط با قیمت ترانسمیتر فشار باید این نکته ذکر کرد که عوامل مختلفی در قیمت ترانسمیتر فشار تاثیر می گذارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. بنابراین با توجه به عوامل متغیر در قیمت گذاری این محصول برای خرید ترانسمیتر فشار با کارشناسان ما از طریق لینک زیر در تماس باشید. 

ساختار ترانسمیتر فشار

اترانسمیتر فشار از سه بخش تشخیص دهنده، مبدل و گزارش دهنده تشکیل شده است.
تشخیص دهنده
این بخش تغییرات فشار را اندازه گیری می کند
مبدل
وظیفه ی مبدل به این صورت است که فشار اندازه گیری شده را به جریان الکتریکی تبدیل می کند.
گزارش دهنده
هنگامی که پرشر ترانسمیتر، مبدل فشار  را به جریان الکتریکی تبدیل کرد، این جریان الکتریکی در بخش گزارش دهنده به صورت یک عدد نمایش داده می شود که ممکن است در قالب آنالوگ یا دیجیتال باشد.

عملکرد ترانسمیتر فشار

برای پاسخ به این سوال که ترانسمیتر فشار چیست ابتدا باید با وظیفه ی این محصول آشنا شد. وظیفه ی اصلی ترانسمیتر های فشار اندازه گیری تغییرات فشار است. پس از اندازه گیری این تغییرات را به یک عدد دیجیتالی تبدیل می کنند و روی صفحه نمایشگر به نمایش می گذارند. در واقع یک قسمتی از این محصول فشار موجود را تشخیص می دهد و بخش دیگر آن نتیجه اندازه گیری فشار را انتقال می دهد. برای کارایی بهتر ترانسمیترهای فشار به تست آن ها بپردازید. به این معنا که از طریق کالیبراتور، تکرار پذیری و دقت سنسور های آن را بررسی کنید و در صورت نیاز به کالیبره کردن سنسور ها بپردازید. هم چنین قبل از خرید ترانسمیتر فشار به نکات نحوه نصب آن با دقت توجه کنید.

کاربرد ترانسمیتر فشار

پرشر ترانسمیتر در ماشین آلات صنعتی کاربرد گسترده ای دارد. یکی از ویژگی های مهم استفاده از این دستگاه این مورد است که دستگاه هایی که از سنسور فشار استفاده می کنند معمولا تحت فشار بیش از حد بالا یا بیش از حد پایین قرار نمی گیرند.
هم چنین به اندازه گیری عمق، شدت و افت جریان و حتی ارتفاع نیز می پردازد. که اندازه گیری این موارد به جلوگیری از نشت کمک شایانی می کند.

نحوه نصب ترانسمیتر فشار

برای کارایی و افزایش طول عمر ترانسمیتر فشار باید به نحوه نصب ترانسمیتر فشار توجه کرد.
به هیچ وجه نباید در هنگام نصب نیرو به شکل مستقیم به بدنه دستگاه منتقل شود. در غیر این صورت به آسیب دیدگی مدارهای داخلی می انجامد. بهتر است از یک آچار مناسب در نصب پرشر ترانسمیتر کمک بگیرید.
از محافظ فشار مازاد برای محافظت از دستگاه در برابر نوسانات ناگهانی می توان استفاده کرد. از کابل های شیلد دار نیز برای اینکار می توان کمک گرفت. به این صورت که یک طرف کابل شیلددار به زمین مرکزی متصل شود و طرف دیگر اتصال باز داشته باشد.این نکته نیز حائز اهمیت است که شیلد را به پایه ی ارت پرشر وصل نکنید.
در هنگام نصب پرشر ترانسمیتر باید به لرزش و شوک هایی که به دستگاه وارد می شود توجه کرد. در مدت طولانی این فشارها به عملکرد دستگاه آسیب وارد می کند.
رطوبت بیش از اندازه به درون ترانسمیتر فشار نفوذ می کند و باعت نارسایی آن می شود.
باید به نوع خروجی دستگاه نیز توجه کنیم. در صورتی که خروجی از نوع جریان باشد، باید از سیم بندی دو سیم استفاده شود. در خروجی ولتاژ نیز از سیم بندی سه سیم استفاده کنید.

راهنمای خرید پرشر ترانسمیتر 

برای انتخاب و خرید ترانسمیتر فشار سالم ابتدا باید به نکاتی توجه کرد سپس بعد از آگاهی از ویژگی های این محصول برای اطلاع از قیمت ترانسمیتر فشار با کارشناسان ما در ارتباط باشید. در ادامه به چند نکته ضروری برای خرید ترانسمیتر فشار اشاره شده است:

  • از دقت اندازه گیری خوبی برخوردار باشد.
  • اگر تجهیزات شما در محیط های مختلف مانند محیط مرطوب/گرم و سرد اندازه گیری شود باید حداکثر 0.2% با مقدار واقعی تفاوت داشته باشد که به این عمل تکرار پذیری گفته می شود. بهتر است این عمل را به طور سالیانه چک کنید. 
  • نسبی یا مطلق بودن فشار را چک کنید.
  • هم چنین به محدوده اندازه گیری فشار در پرشر ترانسمیتر توجه شود.
  • نوع خورندگی ماده نیز مد نظر قرار دهید.
  • نکته: اگر تکرار پذیری دچار اختلال شده باشد، امکان کالیبراسیون دستگاه وجود ندارد و باید دستگاه تعویض شود.
‫5/5 (1 امتیاز )

سبد خرید

بستن (Esc)
بستن (Esc)
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
چطور می تونم کمکتون کنم؟
Call Now Button

ورود

بستن (Esc)

سایدبار Scroll To Top