لوازم اندازه گیری

قیمت ترانسمیتر فشار

قیمت ترانسمیتر فشار - ترمودیجیت

قیمت ترانسمیتر فشار رکن اصلی اقدام برای خرید و استفاده از انواع مختلف آن است. این نوع ترانسمیتر با اندازه‌گیری کمیت‌های مختلف فشار، دما، جریان، سطح و غیره از به وجود آمدن اختلال جلوگیری می‌کند. ترانسمیترها انواع مختلفی دارند که یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها بر اساس عملکردشان، ترانسمیتر فشار (Pressure Transmitter) است. ترانسمیتر فشار با اندازه‌گیری فشار دو نقطه آن را به یک سیگنال الکتریکی و خوانا تبدیل می‌کند. ترانسمیتر فشار از قطعات و بخش‌های مختلفی ساخته شده که پورت فشار، حفره ورود سیالات، بدنه سنسور، کانکشن الکتریکی، هوزینگ و واشر مخصوص آب‌بندی از مهم‌ترین قطعات آن هستند. اگر به دنبال آگاهی از قیمت انواع مختلف ترانسمیتر فشار با کیفیت هستید تا انتهای این مطلب از ترمودیجیت با ما همراه باشید.

ترانسمیتر فشار در چه صنایعی کاربرد دارد؟

ترانسمیتر فشار با ساختار و ویژگی‌هایی که دارد در بخش‌های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و تعیین قیمت و ارزش آن ها تاثیر مستقیمی با کاربرد و موارد مصرف شما و در نهایت خرید ترانسمیتر فشار دارد. رایج‌ترین کاربردهای آن عبارتند از:

+ صنعت خودروسازی

در این صنعت برای اندازه‌گیری و تنظیم فشار در سیستم ترمز، تایرها و سایر تجهیزات مرتبط از این قطعه استفاده می‌کنند.

+ صنعت غذایی و دارویی

در صنعت غذا و دارو برای اندازه‌گیری فشار در تجهیزات تولید دارو و غذا و میزان فشار در فرآیند آن‌ها از ترانسمیتر فشار استفاده می‌کنند.

+ نیروگاه‌ها و تولید انرژی

ترانسمیتر فشار در نیروگاه‌ها و واحدهای تولید انرژی برای نظارت بر فشار بخار، گازها و سایر سیالات حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

+ صنعت نفت و گاز

از ترانسمیتر فشار برای نظارت و بررسی فشار چاه‌ها، تجهیزات مربوط به حفاری و خطوط لوله استفاده می‌کنند.

+ صنعت شیمیایی و پتروشیمی

در این بخش برای کنترل فشار و نظارت بر واحدهای تولید مواد شیمیایی از ترانسمیتر فشار استفاده می‌کنند.

قیمت گذاری ترانسمیتر فشار

نکاتی که قبل قیمت گذاری ترانسمیتر فشار باید بررسی شود:

تهیه ترانسمیتر فشار مناسب، نیاز به شناخت دارد. کافیست قبل از تهیه این قطعه به نکات راهنمای قیمت نهایی آن توجه کنید تا یک خرید رضایت بخش با مناسب ترین قیمت ممکن داشته باشید:

·        برند تولید کننده ترانسمیتر یکی از مهم‌ترین نکاتی است که برای حدود قیمتی ترانسمیتر فشار باید به آن توجه داشته باشید. در حال حاضر تولیدکنندگان داخلی و خارجی بسیاری در زمینه تولید ترانسمیتر فعالیت می‌کنند پس بهتر است با شناخت کامل از میانگین هزینه لازم هر کدام این قطعه را خریداری کنید.

·        سعی کنید قبل از هرگونه اقدامی نیاز خود را مشخص کنید، بدین ترتیب به راحتی و بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانید قطعه متناسب با نیازتان را خریداری کنید.

·        کیفیت مواد اولیه ساخت ترانسمیتر فشار بر قیمت نهایی آن تاثیرگذار است، هرچه از مواد اولیه با کیفیت بالاتری در ساخت ترانسمیتر استفاده شود قیمت خرید آن هم افزایش می‌یابد.

·      رقبل از پرسیدن قیمت ترانسمیتر فشار باید قسمت‌های مختلف آن را بررسی کنید تا بسته به نیاز شما باشد. همچنین هرگونه ضربه، شکستگی، خوردگی و چسبندگی می‌تواند موجب تضعیف عملکرد ترانسمیتر شده و به درد شما نخواهد خود

·        دقت اندازه‌گیری ترانسمیتر و محدوده اندازه‌گیری آن با توجه به کاربرد این قطعه مشخص می‌شود، پس قبل از هرچیزی هدف خود را از تهیه آن مشخص کنید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ترانسمیتر فشار

عوامل و پارامترهای مختلفی برخرید و قیمت نهایی ترانسمیتر فشار تاثیرگذار هستند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت تا شما مخاطب گرامی بتوانید با آگاهی هر چه بیشتربه سراغ تامین تجهیزان مورد نظر خود بپردازید؛

1- نوع سنسور

هر سنسوری مزایا و معایب خاص خود را دارد و نوع آن بر عملکرد ترانسمیتر تاثیرگذار است.

2- محدوده اندازه‌گیری

محدوده اندازه‌گیری ترانسمیتر با توجه به کاربرد آن مشخص می‌شود و بسته به همین قابلیت و نوع ترانسمیتر فشار قیمت آن زیاد یا کم خواهد شد.

3- دقت اندازه‌گیری

 برای داشتن یک خروجی بی عیب و نقص باید یک ترانسمیتر با دقت اندازه‌گیری بالا داشته باشید. ترانسمیترها دامنه دقت مختلفی دارند، در زمان پرسیدن قیمت باید به این نکته توجه داشته باشید.  

4- استانداردها و مقررات

این قطعات باید مطابق با استانداردهای جهانی و استانداردهای مشخص شده ساخته شوند. استانداردها و مقررات هر یک از این قطعات با توجه به سیستم و کاربردی که دارند متفاوت هستند.

5- شرایط محیطی

ترانسمیتر فشار باید با شرایط محیطی از جمله دما، میزان رطوبت، مواد خورنده و شیمیایی و تاثیر ارتعاشات سازگار باشد.

6- قابلیت اتصال

ترانسمیترها دارای سیگنال‌ خروجی فشار و پروتکل‌های ارتباطی هستند. قابلیت اتصال ترانسمیتر را بررسی کنید تا با سیستم کنترلی و نمایشگر سازگار باشد.

6- نوع فشار

یکی از مهم‌ترین عوامل در زمان خرید و تعیین قیمت ترانسمیتر فشار نوع فشار وارد شده است، کاربرد ترانسمیتر با توجه به نوع فشار مشخص می‌شود.

خرید ترانسمیتر فشار با بهترین قیمت 

راهنمای خرید ترانسمیتر فشار با بهترین قیمت 

برای اطلاع از قیمت انواع ترانسمیتر فشار می‌توانید به وب‌سایت ترمودیجیت مراجعه کنید، ترمودیجیت به منظور رفاه مشتریان تدابیری در نظر گرفته تا بتوانید به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری محصولات مورد نیاز خود را تهیه و خریداری کنید. برای سفارش کافیست به سایت ترمودیجیت مراجعه کرده و بعد از استعلام قیمت از کارشناسان فروش، سفارشات مورد نیاز خود را ثبت کنید.

استفاده و نگهداری عمری ترانسمیترهای فشار

یکی از مهم‌ترین مسائلی که بر عملکرد ترانسمیتر فشار تاثیر بسیاری دارد طول عمر ترانسمیتر است. این قطعات در محیط‌های مختلف در معرض عوامل بسیاری قرار دارند که هر یک از این عوامل (دما، رطوبت، گرما، سرما، مواد شیمیایی و غیره) اگر به درستی کنترل و مدیریت نشوند می‌توانند بر طول عمر و عملکرد ترانسمیتر تاثیر منفی بگذارند. با رعایت چند نکته ساده به راحتی می‌توانید هزینه نگهداری و تعمیرات این تجهیزات را کاهش دهید.

برای نگهداری از این قطعات باید تمام اجزا را محکم و در محل مناسب و درست خود قرار دهید، نوع ترانسمیتر باید با کاربرد و محیط مورد نظر سازگار باشد. تغییر ولتاژ ناگهانی طول عمر دستگاه را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و برای جلوگیری از تغییر ولتاژ ناگهانی باید آن را کنترل کرد.

قیمت خرید عمده ترانسمیتر فشار

قیمت خرید عمده ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار یک قطعه پرکاربرد در صنعت است که می‌تواند میزان فشار وارد شده در بخش‌های مختلف را اندازه‌گیری کند. این قطعه میزان فشار را به یک سیگنال الکتریکی و خوانا تبدیل می‌کند و این سیگنال به صورت عددی یا دیجیتالی نمایش داده می‌شود. ترانسمیترهای فشار بسیار مستحکم و بادوام طراحی شده‌اند و قادرند فشار 2000 PSI را تحمل کنند. اگر به دنبال خرید ترانسمیتر فشار با کیفیت بالا به قیمت عمده هستید ترمودیجیت ترانسمیترهای مختلف را با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می‌کند کافیست به وب‌سایت این مجموعه مراجعه کنید تا با سایر محصولات آن آشنا شوید.

⁐ سوالات متداول خرید ترانسمیتر فشار ⁐ 

1- ترانسمیترها در چند نوع طراحی و تولید می‌شوند؟

این قطعات معمولا در مدل‌های دیافراگمی، ضدانفجار، فشار صنعتی، قلمی و تفاضلی تولید می‌شوند.

2- نصب ترانسمیتر فشار نیاز به متخصص دارد؟

نصب ترانسمیترها گاهی اوقات یک امر تخصصی است و باید توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه انجام شوند.

‫0/5 (0 امتیاز )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *